Dział projektowy

Zapraszamy do naszej pracowni

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy dział projektowy. Tworzymy dla Państwa unikalne projekty i przelewamy na wizualizację Państwa pomysły, wizje i marzenia. Zagospodarujemy każdą wymarzoną przestrzeń. Zapraszamy do naszej pracowni w Showroomie Krusz-Bau w Szczecinie w Centrum Wystawowym Rondo Hakena Park. 

Dział projektowy Krusz-Bau
Fashion designers working in their art studio

PROJEKTOWANIE TO NASZA PASJA

Spotkania z klientem

W punkcie sprzedaży, na budowie, konsultacje telefoniczne oraz mailowe, wybór produktów wykończeniowych na każdym etapie inwestycji.

Wizualizacja 3D

Wizualizacja 3D obejmuje fotorealstyczny przekaz. Zapraszamy do naszego działu "Doradzamy" gdzie wyjaśniamy czym się różni koncepcja 2D od wizualizacji.

Projekty małej architektury

Oferujemy projekty indywidualne (domy, inwestycje prywatne), projekty publiczne, projekty komercyjne (Hotele, Restauracje, Kawiarnie, Sklepy, Banki), projekty zewnętrzne dewelopierskie (mieszkania z tarasami, domy), projekty tarasów, małej architektury, ogrodów.

Przygotowanie kosztorysu

Przygotowujemy dla Państwa kosztorys podstawowy i wykonawczy.

PRZYKŁADY NASZYCH PROJEKTÓW

Dom w Mierzynie

W tym projekcie zaproponowaliśmy nawierzchnie w bardzo popularnej kolorystyce melanżowej.

W części frontowej i na podjeździe pojawiają się płyty o dużych formatach i trzech różnych wielkościach. A na ścieżkach i na tarasie – oczywiście nie mogło zabraknąć naszej flagowej płyty wielkoformatowej – Planta.

Całość akcentują elementy betonowe w kontrastującym grafitowym kolorze – bloki schodowe, palisady i ścianki oporowe L-steine,  które są doskonałym elementem do aranżacji donic.

Podjazd i ogródek przy szeregowcu na Osowie

Jak już kiedyś wspominaliśmy, realizujemy projekty dla inwestycji o różnych skalach.

Zakres prac projektowych, których się podejmujemy jest bardzo duży. Tym razem przedstawiamy projekt nawierzchni przy szeregowcu. Życzeniem naszego Inwestora było to, aby nawierzchnie na co dzień nie wymagały dużych nakładów pracy i były łatwe w utrzymaniu czystości. Tak więc na podjeździe zaprojektowaliśmy kostki o  wydłużonym kształcie, o różnych formatach i niejednolitym wybarwieniu. Dodatkowo pojawia się kontrastująca obwódka w kolorystyce nawiązującej do zewnętrznych elementów wykończeniowych budynku. Na tarasie stawiamy na elegancje i wygodę, dlatego pojawiły się nasze wyjątkowe płyty Nueva light z powłoką DTE 900.

Nowoczesna aranżacja na wyspie Wolin

Wyjątkowy dom wymaga wyjątkowej nawierzchni. Prace nad projektem zaczęliśmy jeszcze zanim dom został wybudowany. Dom został przystosowany dla osób niepełnosprawnych i posiada zaprojektowane pochylnie umożliwiające komunikację po całym terenie. Podjazd został zaprojektowany z wykorzystaniem  płyt Novator. Dla zrównoważenia dużej utwardzonej płaszczyzny wprowadziliśmy miejsca na rabaty do nasadzeń z traw ozdobnych. Ze względu na osoby niepełnosprawne taras został połączony wraz z obejściem wokół domu na tym samym poziomie. Na tarasie zastosowaliśmy płyty tarasowe Godelmann Gabano Glatt.

Nowe otoczenie

Nietuzinkowy projekt oparty na dużych formatach i kontrastach kolorystycznych. W tym projekcie metamorfozę przeszedł taras, a od zera powstało całe otoczenie domu. Na ścieżki zastosowaliśmy kostkę Visio o układzie mozaikowym która przeplata się z grafitową obwódką. Na tarasie nie mogło zabraknąć płyt wielkoformatowych Planta w rozmiarze 120x100cm.

Ogród przy nowoczesnej Willi pod Szczecinem

Nasi klienci zwrócili się do nas z prośbą o przygotowanie koncepcji aranżacji ogrodu oraz terenu wokół domu. Podjazd o dużej powierzchni do manewrowania został oddzielony od pozostałej części ogrodu szpalerem roślin. W ogrodzie zaprojektowaliśmy miejsce służące do odpoczynku w otoczeniu zieleni w postaci nowoczesnego zagłębienia z miejscem na palenisko z siedziskami z prefabrykatów betonowych – ścian oporowych L-steine w kolorze antracytowym oraz siedzisk ze ścian oporowych U-steine. Klasyczny taras z kontrastowymi blokami schodowymi nawiązującymi do kolorystyki budynku został tym samym poziomem połączony z chodnikiem prowadzącym do wejścia. Nie mogło zabraknąć naszych wyjątkowych ścian oporowych z betonu architektonicznego, które rozwiązały problem różnic wysokości względem sąsiednich działek.

Podjazd w szeregowcu

W tym przypadku zakres projektu obejmował tylko front budynku czyli podjazd i wejście do domu. Projekt przewidywał zmianę istniejącej nawierzchni wykonanej przez dewelopera, na nawierzchnię nowoczesną i praktyczną.

Teren wokół basenu w Drawsku Pomorskim

Nasi Klienci pragnęli zaaranżować strefę wypoczynkową wokół basenu. Zaprojektowany taras składa się z dwóch poziomów. Zaproponowaliśmy płytę tarasową Fayal 60x40cm gr. 4,2cm w kolorze Szary perłowy. Przejście między dwoma poziomami rozwiązała ścianka oporowa L-steine w kolorze nawiązującym do całości aranżacji – antracytowym. Płyta krawędziowa przy basenie została wykonana z kamienia naturalnego.  Zaprojektowaliśmy prysznic ogrodowy z przysłony kamiennej.

Nieszablonowy czarno-biały dom w Mierzynie

Projekt nawierzchni przy budynku o monochromatycznej kolorystyce okazał się nie lada wyzwaniem. Lubimy takie wyzwania 🙂 Naszym klientom zaproponowaliśmy śmiałe rozwiązania w postaci wielkich płyt zastosowanych zarówno na podjeździe jak i na tarasie o dwóch skrajnych odcieniach. Nieodzownym elementem przy tarasie jest donica ze ścian oporowych z betonu architektonicznego.

Zagospodarowanie terenu przy nowoczesnej willi w Szczecinie

Projekt był ogromnym wyzwaniem ze względu na niesymetryczną bryłę budynku. Pragnąc dostosować się do frontu budynku zastosowaliśmy ten sam materiał ale w dwóch różnych kolorach wyodrębniając część pieszą która przecina podjazd. Dla przełamania dużej płaszczyzny betonowej wprowadziliśmy rabaty z nasadzeniami. W tylnej części zaproponowaliśmy dwa połączone tarasy o funkcji jadalnianej i wypoczynkowej wykonane z płyt wielkoformatowych.

Nowoczesny dom jednorodzinny w Kobylance

Nasza długa współpraca zaowocowała pięknym projektem. Zastosowaliśmy nowoczesne płyty wielkoformatowe. Utrzymaliśmy jednolitą kolorystykę materiałów, dzięki temu całość nabrała eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Na tarasie pojawiły się designerskie meble dopełniając strefę odpoczynku. W takiej aranżacji nie mogło zabraknąć donic wykonanych ze ścian oporowych z betonu architektonicznego.

Teren przy domku jednorodzinnym w Choszcznie

Tym razem do zaprojektowania mieliśmy teren przy domku jednorodzinnym. Rodzina zapragnęła zmiany istniejącej nawierzchni która po kilkunastu latach zwyczajnie przestała się podobać. Frontowa cześć to dość nowoczesne jak do stylizacji budynku wielkie płyty ułożone w grysie granitowym. Podest wejściowy i taras został wykonany z tych samych płyt ceramicznych. Schody zostały wykonane z gotowych bloków schodowych z betonu architektonicznego Titania w kolorze szarym. Podjazd i ścieżki  w ogrodzie zaproponowano z kostki brukowej Kontur. Taras i podjazd zostały ograniczone palisadą Novator w kolorze szarym.

Mały ogródek przy szeregowcu w Policach

Nasi przesympatyczni Klienci nie mogli poradzić sobie z aranżacją ogródka dlatego zwrócili się do nas. Stworzyliśmy dla nich kameralny kącik do wypoczynku jak również część gospodarczą. Na tarasie, tak jak w miejscu grilla i wiaty narzędziowej położyliśmy płytę Cassero Platte 80x40cm w kolorze wapień tytanowy. Dla przełamania dużej betonowej płaszczyzny na małej powierzchni ogródka przewidzieliśmy miejsce na rośliny w postaci donic ze ścianek oporowych L-steine w kolorze antracytowym oraz rabaty wzdłuż ogrodzenia ograniczone kostką brukową Pharo w kolorze wapień tytanowy.

Zagospodarowanie terenu Ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych

Ten projekt to coś zupełnie nowego ze względu na duży zakres prac. Teren objęty opracowaniem to park o łącznej powierzchni ok. 2 hektarów. W części centralnej parku zaprojektowaliśmy duży plac o funkcji rekreacyjnej, którą pełniło będzie miejsce do gry w szachy plenerowe. Wyznaczyliśmy miejsce do organizacji ogniska, a wokół niego utwardzony plac z miejscem do wypoczynku i miejscem do spożywania posiłków pod zadaszonymi wiatami. Zaproponowaliśmy rozbudowę istniejącego placu zabaw i wyposażenie go w dodatkowe urządzenia zabawowe. Flora parku została wzbogacona w gatunki drzew i krzewów ozdobnych, jak również liczne gatunki traw i kwiatów polnych występujących na projektowanej łące kwietnej. Dodatkowo zaprojektowaliśmy zagrodę z alpakami, które pozytywnie wpływają na rozwój i terapię z dziećmi. Wszystkie te elementy zostały połączone ciągami pieszymi i pieszo-jezdnymi tworząc sieć komunikacyjną.

Nowa nawierzchnia wokół domku letniskowego w Łukęcinie

Miło nam kiedy przychodzą do nas klienci z polecenia. W tym ciekawym projekcie do zagospodarowania była nawierzchnia wokół domku letniskowego. Na bardzo małej powierzchni należało zaaranżować strefę wypoczynkową, komunikacyjną i miejsce parkingowe. Zastosowano materiały w tym samym kolorze, różnicując poszczególne strefy formatem i sposobem ułożenia. W poszczególnych strefach naprzemiennie zastosowano kostkę brukową Campaston i płytę Campaston Light w kolorze Jura-Kalk. Zaprojektowano podniesione do góry rabaty dzięki zastosowaniu palisady.

Zagospodarowanie terenu wokół nowoczesnego domu pod Gryficami

Nasz inwestor zwrócił się do nas o pomoc w aranżacji terenu wokół nowo wybudowanego domu. Na podjazd zaproponowaliśmy kostkę brukową Carta Selection w kolorze Wapień tytanowy. Płyty i bloki schodowe na podeście wejściowym są w tym samym kolorze – wielkoformatowa płyta 80x40cm Cassero Platte w kolorze Wapień tytanowy i bloki Cassero. Ścieżka prowadząca na taras została zaprojektowana z tego samego materiału co podjazd – Carta Selection w kolorze Wapień tytanowy. Taras został zaaranżowany z wykorzystaniem ścianek oporowych które utworzyły zewnętrzną donicę. Do aranżacji nawierzchni tarasu wykorzystano płyty tarasowe Novator 30x60cm w kolorze Wapień szary. Schody wykonano z gotowych bloków schodowych w tym samym kolorze co ścianki oporowe. Na taras zaproponowano meble ogrodowe: zestaw wypoczynkowy Milano, huśtawkę bujaną na stelażu Kokon oraz sofę ogrodową Portofino.

Nowoczesna strefa wypoczynkowa

Klienci zwrócili się do nas z prośbą o pomoc w aranżacji tarasu wypoczynkowego z miejscem basenowym. Udało się uzyskać zamierzony efekt, tworząc nowoczesny dwupoziomowy taras. Różnice wysokości zostały rozwiązane za pomocą ścianek oporowych L-steine w kolorze antracytowym, z których również utworzono donice na nasadzenia roślin. Nawierzchnia tarasu wypoczynkowego została wykonana z płyt tarasowych Gabano Holz 60x40cm imitujących drewno w kolorze beżowym. Dolny taras ze względu na większe obciążenie został wykonany z kostki Kontur w kolorze kokos. Zastosowano również bloki schodowe Cassero w kolorze antracytowym. Wokół tarasu zaprojektowano obrzeże z kostki brukowej Logo które ułatwi koszenie trawnika.

 

 

Zagospodarowanie powierzchni przy budynku jednorodzinnym w Łobzie.

Ten projekt to pełne zagospodarowanie terenu wokół nowo wybudowanego budynku. Podjazd został wykonany z kostki Pharo w kolorze Wapień tytanowy, ścieżki oraz wejście do domu zostały dobranego z tego samego koloru w większym formacie i innej grubości. Donice zostały wykonane z obrzeży palisadowych w kontrastowym kolorze. Na tarasie zastosowano płyty Gabano z ochronną powłoką, dzięki czemu są niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości. Strefa odpoczynku została wyposażona w zadaszenie tarasowe Maranza 540 oraz nowoczesne meble ogrodowe.

Zagospodarowanie terenu wokół domku jednorodzinnego w Szczecinie

Nasz inwestor zapragnął nowego tarasu oraz zadaszenia tarasowego. Zmian doczekały się również ścieżki wokół posesji. Wisienką na torcie jest element wodny w postaci fontanny granitowej.

Zagospodarowanie terenu wokół nowoczesnego domu na Osowie

W wyborze materiałów Inwestorzy kierowali się minimalizmem, dlatego wszystkie zastosowane materiały mają to samo wykończenie oraz ten sam kolor. Różnią się jedynie formatami i grubością w zależności od przeznaczenia. W taras wkomponowano istniejące drzewo dzięki zastosowaniu bloków schodowych. Przy podjeździe zastosowano prefabrykaty z betonu architektonicznego w kształcie litery L które stworzyły dwie duże donice.

Nowa strefa rekreacyjna w Szczecinie

Stworzyliśmy nowe miejsce odpoczynku dla naszych Inwestorów. Dużym wyzwaniem okazało się istniejące drzewo, które inwestorzy chcieli zachować. Drzewo zostało wkomponowane do nowej nawierzchni dzięki zastosowaniu pustaków Modul w kolorze Black. Murek wykończono zadaszeniem Modul w kolorze Black, dzięki czemu całość pełni również funkcję siedziska. Taki sam murek został zastosowany przy wyniesionych do góry rabatach. Taras stworzony został z płyt Gabano 80x40cm, ścieżki powstały z tego samego materiału w formacie 60x40cm. Taras został zakończony blokami schodowymi w kolorze antracyt.

Zagospodarowanie terenu wokół nowoczesnego domu jednorodzinnego w Bielkowie

W tej inwestycji wykorzystaliśmy ściany oporowe typu L z betonu architektonicznego które doskonale wpisują się w nowoczesny design, a jednocześnie są idealnym sposobem na rozwiązanie problemów z różnicą  wysokości terenu. Na podjazd Inwestor wybrał ekologiczną płytę betonową Scada Rasenornament, a wokół domu oraz na tarasie płyty będące manufakturą imitującą drewno – Timber.

Zagospodarowanie terenu wokół willi w Szczecinie

W tym projekcie zaproponowaliśmy Inwestorom podjazd z płyt betonowych Campaston Light. Bordir z kostki Campaston w kontrastowym antracytowym kolorze.

Zagospodarowanie nawierzchni wokół domu jednorodzinnego w Mierzynie

Nasi Inwestorzy zwrócili się z prośbą zaprojektowania nawierzchni przydomowej. W tej realizacji wykorzystaliśmy na podjazd kostkę brukową Campaston w kolorze Wapień jurajski. Kolorystyka nawierzchni nawiązuje do kolorystyki budynku. Ścieżka prowadząca do wejścia, oraz ścieżki wokół budynku wykonano z tego samego materiału w większym formacie (60x30cm) i w tym samym kolorze. Opaski z kostki wokół rabat spełniają dwie role: estetyczną oraz funkcjonalną – ułatwiają koszenie trawnika.

Zagospodarowanie terenu wokół budynku jednorodzinnego na Bezrzeczu

Ten projekt łączy nowoczesną płytę wielkoformatową z betonu architektonicznego, ściany oporowe również z betonu architektonicznego z willą w stylu angielskim. W projekcie uwzględniono część rekreacyjno-wypoczynkową z zadaszeniem tarasowym Perara 400×300. Inwestorzy zdecydowali się również na murki ogrodzeniowe w kolorze Wapień muszlowy.

Projekt dwóch ogródków lokatorskich w Szczecinie

Każdy sposób na odpoczynek jest dobry. W tym projekcie zaproponowano dwa tarasy o odmiennych funkcjach. Pierwszy taras został wyposażony w fontannę wodną oraz dekoracyjne kule kamienne. Został zastosowany gabion wypełniony ozdobnym kamieniem, który oddziela cześć wypoczynkową od części gospodarczej. Zastosowano antracytowa ścianki oporowe które stworzyły donice. Drugi ogródek to część rekreacyjna dla dzieci z tarasem o powierzchni na której nie widać zabrudzeń – Cassero Platen w kolorze Wapień tytanowy. Aby przełamać dużą powierzchnię betonową usytuowano dwie donice.

Zagospodarowanie terenu wokół domku letniskowego w Łukęcinie

Nasz Inwestor zapragnął modernizacji istniejącej nawierzchni. Zaprojektowaliśmy nowy podjazd, nowe ścieżki, taras z miejscem odpoczynku. Na podjeździe zostały wykorzystane ekologiczne rozwiązania w postaci eko-kratki wypełnionej kruszywem. Materiały użyte do stworzenia ścieżek i tarasu, a także opaski i bloki schodowe pochodzą od jednego producenta, oraz są w tym samym kolorze.

Kliknij i sprawdź wykorzystane materiały

Eko-krata 50x50x4 - Czarna

Palisada Mogielica 10x9x30 - Piryt

Krawężnik najazdowy 15x22x100cm - Szary

WIZUALIZACJA vs REALIZACJA